środa, 12 września 2012

Domowy peeling chemiczno-mechaniczny

Mój blog jest główne włosowy, ale chciałabym podzielić się z Wami również moimi doświadczeniami w pielęgnacji twarzy i ciała. Dzisiejsza notka dotyczyć będzie domowego peelingu za pomocą sody oczyszczonej. Popularne jest złuszczanie kwasami, a soda jest ich przeciwieństwem. Ma pH zasadowe, ale ze złuszczaniem radzi sobie nieźle, jest tania i łatwo dostępna, a odpowiednimi dodatkami oraz postępowaniem możemy modyfikować siłę jej działania ;)


Składniki:

* soda oczyszczona
* woda/żel do mycia twarzy/olej

Wykonanie:

Łyżeczkę sody oczyszczonej mieszamy w zagłębieniu dłoni z odrobiną wody (wersja najostrzejsza), żelu do mycia twarzy lub oleju (może być mieszanka do OCM). Nie może być grudek, ani "suchej sody", gdyż może być ona za ostra. Mieszankę nakładamy na twarz i delikatnie masujemy. Dla peelingu chemicznego zostawiamy na 5-10 minut (żeby soda mogła zadziałać, "rozpuścić" złuszczony naskórek) a następnie znów masujemy (peeling mechaniczny - można go pominąć) i spłukujemy wodą (lub ścieramy chusteczką nawilżaną). Po zabiegu warto wyrównać pH przecierając twarz tonikiem, a następnie posmarować kremem.

Efekt:

Skóra gładsza, matowa oraz zwężone pory. Dodatkowo złuszczony naskórek nie blokuje już dostępu dobroczynnych składników - nasz krem ma szansę zadziałać lepiej ;)

UWAGA: osoby o wrażliwej skórze powinny ograniczyć się do nałożenia mieszanki na twarz i spłukania po 5-10 minutach. Zdecydowanie soda nie nadaje się do stosowania na uszkodzoną skórę - strasznie piecze. Jeśli macie jakieś ranki lub ropne wypryski - lepiej zrezygnujcie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chętnie poznam Waszą opinię na temat wpisu lub bloga. Wpisy zawierające reklamę lub co gorsza obraźliwe będę usuwać. Komentarz jest częścią bloga, więc niech będzie równie przemyślany - to jest Wasz ślad i świadczy o Was ;)