poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Receptury babuszki Agafii, Balsam do włosów domowy codzienny

Receptury babuszki Agafii, Balsam do włosów domowy KWC




Opis producenta:



 

Konsystencja i zapach



Bardzo podobnie jak przy balsamie Agafii specjalnym. Konsystencja typowa dla balsamu, w miarę gęsta, ale lejąca. Kolor żółto-miodowy  i przyjemny słodkawy, ziołowo-miodowy zapach. Balsam zamknięty jest w ciemnej, nieprzezroczystej plastikowej butli ze sporym otworem i zamknięciem w postaci nakrętki. Zmieniłabym nakrętkę na zamknięcie z klapką i zwężeniem, które ograniczyłoby wylewanie nadmiernej ilości kosmetyku. Pod koniec postawiłam balsam na korku i ładnie spłynął do nakrętki. Każdy balsam powinien mieś możliwość postawienia zarówno na głowie jak i na nogach ;) Znacznie ułatwia to jego wydobycie i zapobiega wylewaniu (przy pełnej balsam postawiony na nakrętce spłynąłby w stronę dużego wyjścia i wylałby się zbyt obficie).

Cena:


350 ml za około 19 zł (kupiłam w promocji za 10 zł)

Skład

 

Skład ze strony bioarp

 

INCI:  Aqua nivalis, Siberian Water Complex® (wyciąg z 17 syberyjskich ziół), Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Secale Cereale Seed Extract, Allium Cepa(Onion) Root Extract, Humulus Lupulus Extract, Propolis, Guar Gum, Citric Acid, Parfum, Kathon.
 
Siberian Water Complex® - Rhododendron dauricum, Inula Helenium, Atragene Sibirica, Helichrysum Arenarium, Solidago Dahurica, Erodium cicitarium, Pedicularis uralensis, Rubus saxatillis, Urtica Dioica, Saponaria Officinalis, Chamomilla Recutita, Silene Jenisseensis, Rhodiola Rosea, Artemisia Mongolica, Scutellaria Baicalensis, Polygonatum odoratum, Lamium album.

Składniki: 

Wyciąg z żytniego chleba ( Secale Cereale Seed Extract) – uelastycznia włosy, ma działanie regenerujące
Wyciąg z łupin cebuli  (Allium Cepa(Onion) Root Extract) – ma działanie dezynfekujące, wzmacniające, zawarta w nim siarka ogranicza przetłuszczanie się włosów  .
Wyciąg z szyszek chmielu (Humulus Lupulus Extract) - zapobiega wypadaniu włosów, stymuluje ich wzrost, opóźnia siwienie, działa przeciwłupieżowo, ogranicza świąd skóry głowy i przetłuszczenie włosów.

Propolis  – ma działanie  przeciwzapalne, regenerujące.
 
(Herbal Water Complex):   
Różanecznik dahurski (Rhododendron dauricum) – działanie oczyszczające i rozjaśniające przebarwienia skórne.
Oman wielki (Inula helenium) – działa antyseptycznie i przeciwbakteryjnie.
Powojnik syberyjski (Atragene sibirica) – reguluje i poprawia ukrwienie skóry.
Kocanka piaskowa (Helichrysum Arenarium) – zawiera aktywne biologicznie
substancje, działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, delikatnie oczyszcza i pielęgnuje skórę.
Nawłoć dahurska (Solidago dahurica) – działa przeciwświądowo i antybakteryjnie.
Iglica pospolita (Erodium cicitarium) – działa antybakteryjnie, hemostatycznie i ściągająco, bogata w garbniki, sole mineralne, witaminy A i C.
Gnidosz uralski  (Pedicularis uralensis) – łagodzi podrażnienia skóry.
Malina kamionka (Rubus saxatillis) - posiada właściwości nawilżające, odżywcze i przeciwzapalne. Zawiera witaminy A, C, H i wit. grupy B.
Pokrzywa zwyczajna (Urtica Dioica) – wzmacnia włosy, przeciwdziała ich przetłuszczaniu i wypadaniu, zapobiega łupieżowi.
Mydlnica lekarska (Saponaria Officinalis) – zawiera naturalne saponiny, środki pieniące, które miękko i delikatnie oczyszczają skórę i włosy.
Rumianek pospolity (Chamomilla Recutita) – działanie przeciwzapalne, kojące i odżywcze.
Lepnica jenisejska (Silene Jenisseensis) – zawiera naturalne substancje pieniące, delikatnie oczyszcza i pielęgnuje.
Różeniec górski (Rhodiola Rosea) – wygładza, oczyszcza i dezynfekuje skórę; chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, spowalnia procesy starzenia się skóry.
Bylica mongolska (Artemisia Mongolica) – działa przeciwzapalnie, usuwa świąd, przyspiesza gojenie ran.
Tarczyca bajkalska (Scutellaria Baicalensis) – działa antybakteryjnie, przeciwgrzybiczo, antyoksydacyjnie.
Kokoryczka wonna (Polygonatum odoratum) – działa przeciwzapalnie, odżywczo i ściągająco, przyspiesza gojenie ran i obrzęków.
Jasnota biała (Lamium album) – działa przeciwzapalnie i regenerująco.
 

Stosowanie i działanie:


Wg producenta "Nanieść i równomiernie rozprowadzić na świeżo umyte włosy. Pozostawić na 1-2 minuty, następnie spłukać". Czasem stosowałam zgodnie z zaleceniami - głownie gdy nie miałam czasu. Zazwyczaj starałam się trzymać go na włosach minimum 5-10 minut. Stosowałam go solo lub z dodatkiem olejku (akurat miałam próbkę olejku regenerującego Agafii od setare.pl), gliceryny, amli czy jako dodatek do domowej maski drożdżowej nakładanej przed myciem. Sam balsam zawiera głównie wyciągi ziołowe, więc jest dość lekki, nie obciąża włosów u nasady, łagodzi skalp (balsam specjalny miał podobną konsystencję i odciążał, ale stosowałam go wcześniej, gdy moje włosy nie były zmęczone przedłużającą się zimą :/), ale jest za słaby dla końcówek. Konieczna była odżywka b/s lub większa ilość jedwabiu (akurat używam kuracji arganowej Marion).  Balsam świetnie mieszał się z dodatkami, jest dość gęsty, więc po dodaniu kilku kropli olejku nie był wodnisty. Sam skład zachęca do stosowania, żaby jednak podkarmić mocniej końce trzeba dodać do niego olejku.

Podsumowanie


Największym atutem balsamu jest skład -mnóstwo ziołowych ekstraktów, które jednak dedykowane są dla skalpu. Dla włosów skład jest zbyt słabo odżywczy, wymagają one natłuszczenia. Można sobie z tym poradzić dodając kilka kropli olejku, który świetnie łączy się z balsamem lub możemy wybrać rosyjski balsam zawierający w składzie olejki (np. balsam Agafii regenerujący, który posiadam, ale nigdzie nie mogę znaleźć linku sklepu, który obecnie posiadałby go w sprzedaży :P lub jego brat wzmacniający). Nie skuszę się raczej na ten balsam - wersja regenerująca solo daje lepsze efekty bez konieczności wzbogacania ;) Polecam go osobom z cienkimi i skłonnymi do obciążenia włosami -powinien się sprawdzić.



Jak Wasze samopoczucie w czasie śnieżnej Wielkanocy? Oblał Was ktoś dzisiaj wodą czy raczej rzucaliście się śnieżkami? :P

9 komentarzy:

  1. mam go i mam niemal takie same odczucia... u mnie mogłabym się jeszcze przyczepić do konsystencji,bo jak dla mnie jest zdecydowanie za rzadka jak na balsam :/ ale może po prostu mi się trafiło takie opakowanie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm musze meza czyms oblac :D, ale to moze po tym jak naprawi moj aparat :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Dobrze wiedzieć, że lepszy do włosów słabszych i cieńszych. Bo miałam go na wishliście, ale skreślę w takim razie- moim włosom NIGDY nie jest mało dociążenia.

    OdpowiedzUsuń
  4. tego balsamu nie miałam, ale szampon tak, jest bardzo fajny :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szampony powoli zużywam i może dlatego jeszcze nie dotarłam do rosyjskich :P

      Usuń
  5. Nie kupię go, bo ma wysoko Cetrimonium Chloride, więc w gruncie rzeczy wszystko po tym jest bezużyteczne. To balsam o działaniu zmiekczającym i nic wiecej, chyba jedyny produkt Agafii, który mi się nie podoba :)

    OdpowiedzUsuń

Chętnie poznam Waszą opinię na temat wpisu lub bloga. Wpisy zawierające reklamę lub co gorsza obraźliwe będę usuwać. Komentarz jest częścią bloga, więc niech będzie równie przemyślany - to jest Wasz ślad i świadczy o Was ;)