piątek, 23 listopada 2012

Ożywiamy kolor - czerwona papryka

Na blogu Hinaty znalazłam post o naturalnym ożywianiu rudych odcieni włosów. W związku z tym, że włosy ostatnio mi ciemnieją to postanowiłam odpuścić płukanki i intensywnie zadziałać czerwoną papryką w proszku.


Składniki:

* maska Romantic
* kolagen z elastyną
* placenta
* czerwona papryka łagodna w proszku.Maskę nałożyłam po myciu włosów na ok godzinę pod czepek i ręcznik. Po tym czasie zmyłam i wysuszyłam włosy.

Efekty:

* wanna zafarbowała na pomarańczowo
* czepek zafarbował
* włosy niestety nie :P Po wysuszeniu bardzo intensywnie przyglądałam się włosom i wypatrzyłam może leciutki złotawy połysk.

Możliwe, że efekt będzie widoczny po kilkukrotnym zastosowaniu papryki. Na pewno jaśniejsze włosy mogą zareagować silniej. Biała wanna i kubeczek, a nawet czepek ciężko było domyć z pomarańczowych plam :D Kolejnym razem dodam paprykę do henny (czas kolejnego farbowania już nadchodzi). Ciekawa jestem czy nieco zmieni odcień, jaki daje henna? Zobaczymy ;)


4 komentarze:

 1. Też robiłam tą maskę z papryką :) I u mnie na ja by nie było wypłukanych, ale nadal rudych włosach nie było widać specjalnego efektu. Ale wydaje mi się, że masz rację, po pierwsze efekt powinien się zintensyfikować po kilku użyciach, a po drugie widziałam zdjęcia dziewczyn, które dodają papryki do brązowej henny - mają delikatne refleksy w słońcu. Właściwie chyba żadna z domowych metod nie zadziała od razu dając mocny efekt, ale próbować nie zaszkodzi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najgorsze jest to, że wannę musiałam mocno szorować z pomarańczowych plam po papryce :P

   Usuń
 2. Miałam kiedyś pomysł, żeby wsypać czerwoną paprykę do henny (patent z któregoś zagranicznego włosowego forum), ale wyczytałam, że może podrażnić i zrezygnowałam...

  Z maską może być lepiej, bo krócej się ją trzyma na włosach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymałam maskę godzinę i nic się nie działo. Już dodałam do mieszanki i henna mi dojrzewa :P Zobaczę w niedzielę jak się sprawdzi ;)

   Usuń

Chętnie poznam Waszą opinię na temat wpisu lub bloga. Wpisy zawierające reklamę lub co gorsza obraźliwe będę usuwać. Komentarz jest częścią bloga, więc niech będzie równie przemyślany - to jest Wasz ślad i świadczy o Was ;)